Tipy na výlet

Kam se můžete podívat v našem okolí

HISTORICKÉ MĚSTO MIKULOV

Jen těžko byste našli město s hezčí polohou než právě Mikulov, rozložený na posledních výběžcích Pálavy a obklopený vinicemi. Právě vinohrady vám napoví, že jste v centru Mikulovské vinařské podoblasti a s vínem se tu potkáte doslova na každém kroku - v malebných historických uličkách i na zámku.

Město Mikulov leží 15 km od našeho penzionu. Vice se dozvíte na stránkách https://www.mikulov.cz/

LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL

Tato oblast na pomezí Moravy a Dolních Rakous byla v průběhu 18. a 19. století knížecím rodem Lichtenštejnů zformována do podoby přírodního parku. Zahrnuje množství kulturních i přírodních památek, včetně nejvyšší kategorie národních.

Kromě obcí Valtice, Lednice (spojeny Bezručovou alejí z roku 1715) a Hlohovec jsou významnými krajinotvornými celky uměle vysázený Boří les a Lednické rybníky. Areál zahrnuje také lužní les při řece Dyji kolem Břeclavi.

Lednicko - Valtický areál leží 19 km od našeho penzionu. Vice se dozvíte na stránkách https://www.lva.cz/

SIROTČÍ HRÁDEK

Sirotčí hrádek, též Sirotčí hrad, Sirotčí hrady či Růžový hrad (německy Waisenstein nebo Rassenstein), je zřícenina gotického hradu, která se nachází nad vsí Klentnice v Pavlovských vrších. Počátky zdejšího hradu sahají do 13. století, kdy jej vystavěli Wehingenové, hrad poté patřil Liechtensteinů a Ditrichštejnům, v 16. století zpustl.

Sirotčí hrádek leží 11 km od našeho penzionu. Více se dozvíte na stránkách wikipedie.

PAVLOVSKÉ VRCHY

Pavlovské vrchy (hovorově Pálava, oba názvy odvozeny od obce Pavlov, něm. Pollauer Berge) jsou vápencovým pohořím, které se táhne na samém jihu Moravy od ohbí Dyje dvacet kilometrů na jih okolo Mikulova až ke státním hranicím s Rakouskem. Přestože nedosahují velké absolutní výšky (Děvín 549 m n. m.), vystupují monumentálně nad okolní nížinu a tvoří přírodní dominantu jihu Moravy.

Pavlovské vrchy leží 12 km od našeho penzionu. Více se dozvíte na stránkách wikipedie.

MĚSTO BŘECLAV

Břeclav je okresní město v Jihomoravském kraji, asi 50 km jihojihovýchodně od Brna na řece Dyji, poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem. Má rozlohu 77,11 km² a žije zde kolem 25 tisíc obyvatel. Břeclav je důležitým hraničním přechodem a železniční křižovatkou mezinárodního významu. Ve městě se nachází spousta historických staveb.

Město Břeclav leží 38 km od našeho penzionu. Vice se dozvíte na stránkách https://breclav.eu/

AQUALAND-MORAVIA

Aqualand Moravia je aquapark v obci Pasohlávky v okrese Brno-venkov. Jeho kapacita je 8000 návštěvníků a vodní plocha měří přes 3000 m². Součástí aquaparku je 7 bazénů, 12 tobogánů, 24 typů saun, 4 vířivky, wellness zóna (kryozóna, římské a sluneční lázně) a restaurace pro 480 hostů

Aqualand Moravia leží 13 km od našeho penzionu. Vice se dozvíte na stránkách https://www.aqualand-moravia.cz/